Gyárak, Ipari területek, Csarnokok, Raktárak, Szervizek

ELEKTRONIKAI IPAR:
 
Az elektronikai alkatrészek gyártása, összeszerelése közben nagyon fontos tényező a légkör megfelelő páratartalom szintjének megtartása, mivel az elektrosztatikus feltöltődés fokozott veszélyt jelent ezen egységek számára. Az állandó ás meghatározott nagyságú páratartalom sok esetben előírás szerűen is kötelező az elektronikai ipar gyártósorainak légkörében. A páratartalom szint megtartása és ez elektrosztatikusság kiküszöbölése, azaz az ESD Protection (Electrostatic Discharge Protection) egy igen költséges folyamat, mivel az a víz folyamatos villannyal vagy gázzal történő melegítése során érhető el. Az így keletkező vízgőz alkalmas ugyan az elektrosztatikus feltöltődés jelenségének mérséklésére, azonban korántsem költséghatékony. Az iparipar.hu technológia segítségével a pára nem melegítés során, hanem nagynyomású kompresszorok segítségével valósul meg. A fúvókákon keresztülpréselt víz szétporlad és az így keletkező 3 mikron nagyságú vízcseppek azonnal elpárolognak, így biztosítva a levegő páratartalmát. Az iparipara.hu technológi segítségével tehát az ESD Protection energiatakarékos, költséghatékony, környezettudatos módon történik. A rendszer működtetési költségei – ahogyan az a gyakorlatban is bebizonyosodott- jóval a hagyományos módszer alatt maradnak. Mindemellett a megrendelő igényeinek maximális kielégítése végett teljes mértékben testre szabható kivitelezéssel dolgozunk, így rendszereink a párásítani kívánt területhez alkalmazkodva kerülnek kiépítésre.
 
Azokon a helyeken ahol a légkondicionáló használata megoldhatatlan vagy gazdaságtalan, ezekre a helyekre, gyáraknak, magas belterületű csarnokoknak, piaci csarnokoknak, autószervizeknek, hulladéklerakó telepek stb. ajánljuk megfelelő belmagasság mellett. Így az ott dolgozók és ott tartózkodók egy igazán kellemes környezetben vészelhetik át az égető nyári elviselhetetlen fülledt napokat, garantáltan 5-10C hőmérséklet csökkenést eredményezve.
 
Statikus elektromosság kiküszöbölése
 
Az elektrosztatikában fontos tényezőt jelent a nedvesség. Ha a környezet túl nedves, akkor az elektronok és a protonok töltés egyensúly hiánya nem marad meg egy hasznosítható időintervallumig. Ne feledkezzünk meg arról, hogy a légköri páratartalmat a nedvességgel mérjük. Ha a nedvességtartalom magas, az anyagok felületén párabevonat képződik, ezzel egy alacsony ellenállású utat biztosítva az elektronáramlás számára. Ez az út a töltések újrakapcsolódását segíti elő, és ennek következtében kiegyenlíti a töltésegyensúly hiányát. A legapróbb statikus szikra kb. 1000 volt hatására bekövetkezik. A statikus elektromosság által létrehozott íven tűzbalesetet okozhatnak a környező területen. Ez az iparipara.hu rendszerrel megfelelően kezelhető!
NYOMDÁK
 
A nyomdában a minőségi munkának alpavető eleme a papír és a levegő nedvességtartalmának a beállítása!
A nyomdába érkező papír átlagos nedvességtartalma jó esetben 50-60%. A nyomdákban ha nincs szabályozva a relatív páratartalom, a tárolási időszakban már gyorsan és sokat veszít a papír a nedvességtartalmából. A papír a széléről kezd el száradni fokozatosan a közepe felé, ez teknősödést okoz. Könyvek, kiadványok szélei kiszáradnak, hajlításkor roppanó hangot adnak. Az alacsony nedvességtartalmú papír a nyomás alatt felvett nedvességtől megnyúlhat, ami rossz minőséget eredményez. A másik problémát ugyncsak a nagyon száraz papír okozza. Nyomtatás közben az ívek gyors futtatása során elektrostatikusan feltöltődik a papír, melynek gyakori duplázás az eredménye.
Összességében elmondható, hogy az iparipara.hu  párásító rendszerek használatával a  jól beállított nedveségű papírt könnyebb feldolgozni, jobb vele dolgozni, a tinta tapadása is sokkal jobb. Mindemellett megkötik a port, tisztítják a levegőt.
FAIPAR
 
A megfelelő külső környezeti tényezők biztosítása nélkülözhatatlen a faipar területén.
Az alacsony páratartalom esetén  a fa kiszárad, kirepedezik, csökken a fűrészáru minősége.
Az iparipara.hu rendszerek használatával:
nő a dolgozók teljesítménye
  •  jobb a végtermék minősége
  •  70%-al csökken a tűzveszély
  •  megköti a port, tisztítja a levegőt.
TEXTILIPAR
 
A textiliparban használt szövetek, fonalak és egyéb anyagok kiszáradása befolyásolja a termelés hatékonyságát. A fonalak orsózásánál vagy a textil feldolgozása közben nő az anyag szakadásának esélye. Az optimális hőmérséklet és páratartalomszint beállításával nő az anyagok rugalmassága.
A pamut 7%, a nylon 2-3%, a gyapjú 18% vizet vesz fel, ezzel elérve a legjobb minőséget.
  • Párásító rendszerünk működése
    (kattints a képre)